Relacje

Działanie to podstawa każdej zmiany. Zacznij – działaj – zmieniaj!

Dziś pierwszy dzień roku, pierwszy dzień motywujący do działania i zmian na lepsze. Trzeba spełniać marzenia, same się nie spełnią, no way! Poluzować tam, gdzie uwiera. Działać, nie czekać i nie męczyć się, czekając. Tylko działanie, otwarcie na zmiany, szczypta odwagi i może (w oczach innych) szczypta szaleństwa, mogą spowodować, że małymi kroczkami przybliżysz się do szczęścia. Twojego, Waszego. Tego, co aktualnie najbardziej potrzebujesz, potrzebujecie. Pierwszy dzień Nowego Roku to dobry czas na rozpoczęcie działania. Bo bez tego, ani rusz.. Do przodu, do spełnienia, do szczęścia, do spokoju. Odwagi zatem! Go!

Masz tę moc!

To nieprawda, że się nie uda. Jedyne, co jest pewne, to to, że jak nie spróbujesz, to się nie dowiesz.

To co, że inni pukają się w głowę? Czyje to życie – innych, czy Twoje? Co da Ci szczęście – zadowolenie otoczenia, czy spełnienie Twoich potrzeb, które są dla Ciebie teraz tak ważne?

A tam wsparcie.. Miło jak jest, bo daję dodatkową siłę, czasami sens. Ale, bez tego, też dasz radę. Cała siła, cała moc tkwi w Tobie. Tylko i wyłącznie w Tobie. Sama wiesz, co Ci teraz najbardziej potrzebne. Co Ci doda skrzydeł. Co Cię uszczęśliwi.

Czerp z życia garściami

Nigdy nie będzie tego idealnego momentu na:
– zmianę pracy
– przeprowadzkę
– stały związek lub rozstanie
– dziecko..

Takich „rzeczy” nie powinniśmy specjalnie planować. To dary od losu, te szczęśliwe i te bolesne. Wszystko jest po coś.

my, ona i on

Nie ma czegoś takiego jak idealny moment. A odkładając spełnianie pragnień i marzeń, oddalamy się od nich, unieszczęśliwiamy się dobrowolnie, na własne życzenie. Gorzkniejemy, tracimy radość, cel, sens..

Wykorzystaj moment, w którym aktualnie jesteś. Czy zdrowa i w pełni sił, czy w żałobie i podupadła na duchu. Nieistotne.

Istotne jest tylko to, żeby nie robić wszystkiego na raz. Powolutku, ale do przodu. Małe kroki dają siłę i motywację do kolejnych. Nic więcej nie potrzeba. Tylko zacząć i trwać przy tym. Nie rezygnować przy upadku. Podnosić się, zbierać doświadczenie, stawać się silniejszym i przeć do przodu. Mimo wszystko.

Uda się, tylko spróbuj, zacznij, działaj, zmieniaj, trwaj..

Jeśli sądzisz, że potrafisz to masz rację. Jeśli sądzisz, że nie potrafisz – również masz rację. <Henry Ford>

Niezależnie od daty w kalendarzu.

Odwagi!

Marzena

Zdjęcia: Pexels