Macierzyństwo, Relacje

Priorytety w życiu – co jest Twoim numerem jeden teraz, dzisiaj, aktualnie?

Każdy z nas ma w życiu priorytety. To niesamowite, jak będąc na różnych etapach swojego życia, one ewoluują. Czasem wystarczy jakieś niepowodzenie, po to, aby cała lista uległa zmianie.

Po moim osobistym apogeum kryzysów, chciałam na nowo przewartościować swoje życie. Przypomnieć sobie to, o czym gdzieś tam po drodze, na chwilę zapominałam.

Potrzebowałam na chwilę przystanąć i zastanowić się czy to, że oranie po 12 godzin dziennie to dobre rozwiązanie na moment życia, w którym się znalazłam.

Przystanęłam by przyjrzeć się, czy coś mnie przypadkiem nie omija.

Czy owa gra zwana życiem, aby na pewno jest warta świeczki?

To smutne, że w dzisiejszych czasach, nie raz, nie dwa, ale dużo za często, dobra materialne stawiane są na pierwszym miejscu.

dmuchawce, mleczaki

Zapominamy o tym, co w życiu jest tak naprawdę ważne.

Potrafimy kosztem własnej rodziny, dla paru groszy, wyrzec się wspólnego obiadu, pożerając coś śmieciowego w pośpiechu.

Coraz częściej da się zauważyć, że karmimy siebie nawzajem nowymi markami czy logami.

Być może nie jestem pierwszą ani jedyną osobą, która do tego nawiązuje. Jednak skoro akurat czytasz ten tekst, to może chociaż na chwilę przystań i zastanów się, kiedy jadłaś wspólny posiłek z rodziną, kiedy ostatni raz odwiedziłaś babcię, pomogłaś mamie upiec ciasto czy byłaś na cmentarzu zapalić znicz?

Odpowiedz sobie szczerze i zweryfikuj listę dotychczasowych priorytetów. Być może jesteś na dobrej drodze, a może zagubiłaś się gdzieś po drodze podobnie jak ja.

kon

Ważne, aby przystanąć i pomyśleć. Życie mamy tylko jedno i jest ono warte przeżycia na 100 procent!

Ania

Zdjęcia: prywatne Ania Kamińska