Macierzyństwo, Relacje

Życzenia zdrowia, spokoju, miłości i zdrowia. Wesołych Świąt!

Będzie krótko, bo w przeddzień, a właściwie wieczór wcześniej przed wigilijną nocą, na którą tak bardzo przecież czekamy. Nie tylko na Mikołajo-Gwiazdora, prezenty z listy, na zapchanie brzucha pierogami i bigosem, na zdjęcie przy choince. Ale na coś Więcej.. Ten moment teraz to czas szczególny. Czekamy na miłość, na obecność, na spotkanie. Wspominamy nasze dzieciństwo, nasze ukochane Święta kiedyś, kiedy było tak mało, ale tak wiele. Wspominamy tych już dzisiaj nieobecnych ciałem, ale cały czas w naszych sercach. Cieszmy się tym czasem, na spokojnie, z zadumą, bo to magiczny czas!

Życzenia Zdrowia

Tak, bo zdrowie to najcenniejszy prezent. Niezależnie od wieku, od stanu na koncie, od miejsca zamieszkania.. Tylko, żeby się o tym przekonać, musi przyjść kryzys. Nawet krótki i nagły, żeby nam uświadomić, że zdrowie to bogactwo! Nas uświadomiła ostatnia choroba dziecka, przy której nawet utrata laptopa, który upadł, nie ma miary. Priorytety w życiu nagle się zmieniają. Czego innego żałujemy, co innego jest dla nas wartościowsze.. Jak pisała Ania jakiś czas temu >>

Zdrowia Kochani na Święta i na każdy kolejny dzień!

Życzenia Spokoju
(i bezpieczeństwa)

Bezpieczeństwa – nie miałam na swojej liście życzeń dla Was. Ale siedzimy sobie właśnie w domu, a za oknem wichura pustoszeje świat. Wyrwało płot, przewróciło donice, pcha z siłą w okno, ale to nic takiego. Niestety, ostatnimi czasy takie wichury zdarzają się coraz częściej, są coraz mocniejsze i coraz tragiczniejsze w skutkach. Bezpieczeństwa zawsze i wszędzie, dla Was i Waszych bliskich!

Spokoju dla ducha. W tym całym wariactwie zakupowym i konsumpcyjnym. Odpocznijcie wreszcie od tego wszystkiego.

dziecko, choinka, święta

Życzenia Dobra

Podpatrzone u znajomej wśród życzeń w tym roku. Nie myślimy o tym szczególnie. Jest i już. Nie ma, to trudno. Life is brutal przecież. Nieprawda. Życie jest piękne! I im bardziej się od niego oddalamy, im bardziej jest brutal, tym bardziej, mimo to, je doceniamy. Coś w tym jest.

Dobra dla Was i dobra w Was dla innych. Bo jedno jest pewne, dobro zawsze wraca, kiedy je potrzebujemy i zawsze daje nam więcej, w dwakroć, niż byśmy chcieli.

Życzenia Miłości

Wystarczy jedna osoba u boku – czy to partner, czy dziecko, czy mama, czy przyjaciel – żeby być szczęśliwym i czuć się potrzebnym. Życzę Wam tej miłości i obecności, tych spotkań i tego wsparcia. Szczególnie teraz w ten świąteczny czas. By nikt nie został sam.

rodzina, święta

Miało być krótko 😉

Wesołych Świąt!

Marzena

Zdjęcia: Pexels